top of page

🌿#Сенсипоряд

#Місяць_обізнаності_про_ментальне_здоров’я

#СенсоТека.Ти як?"Що таке ментальне здоров'я?",

"Стрес і як з ним впоратись!".

Сумська спеціалізована школа №7 м. Суми приєднується до флешмобу Сенсипоряд — це простір підтримки від Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської спільно з психологинею Світланою Ройз.Приєднуємося, аби навчитися чути себе і підтримувати одне одного.Сьогодні разом з учнями 5-В і 5-Г класу ми розмірковували над темою, що таке ментальне здоров'я та його складовими, вчилися помічати власний стан стресу і використовували прості техніки для самозаспокоєння. Виконували вправи на дихання " Свічка", "Дихання по квадрату", а також створювали "Стрес на папері"- ця вправа допомогла дітям безпечно виразити негативні емоції та відчути полегшення через символічне "позбавлення" від стресу.

#СенсоТека. Ти як?

#тияк

@howareu_program

Ми поруч. Ми дбаємо. Ми шукаємо сенси.
#КУССШ7 активно приєднується до Місячника обізнаності про ментальне здоров’я! У світі, де стільки невизначеності, важливо мати внутрішні опори. Саме про це — гасло місяця: 
«Ти як? Сенси поряд».
Зазирни в себе. Віднайди свої сенси на платформі howareu.com. Вони — поруч: у теплих словах, у спогадах, у людях, у мріях.
«СенсоТека. Ти як?» — це простір підтримки від Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської спільно з психологинею Світланою Ройз.
Приєднуємося, аби навчитися чути себе і підтримувати одне одного.


#СенсоТека. Ти як?#КУССШ7
#тияк @howareu_program

Ми крокуємо, відштовхуючись від землі чи підлоги. Ми вирішуємо, спираючись на цінності. Крокуй впевнено! (із силою, ціннісно). І якщо зараз ти не віриш у себе — згадай:
є ті, хто в тебе вірить. Хто стане твоєю опорою, поки ти шукаєш свою.
Ти не один. І точно — не одна. 
КУ ССШ І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка м. Суми
#КУССШ7 активно долучається до Місячника обізнаності про ментальне здоров’я.
Разом із Всеукраїнською програмою "Ти як?" ми вирушаємо на пошуки внутрішніх опор — сенсів, які дають сили триматися.
Вони поряд. Вони — у тобі. Віднайди свої на howareu.com
І заглянь до нашої #СенсоТеки — ми зібрали теплі, сильні, підтримуючі сенси. Для кожного.
Це ініціатива Першої леді Олени Зеленської, створена разом із психологинею Світланою Ройз.
#ТиЯк? — запитання, яке варто почати з себе.
А відповідь — шукай з нами.
#СенсоТека. Ти як?
#тияк @howareu_program


https://www.youtube.com/watch?v=lsy547JOUx4

 

 

 

 

🤍 У тобі — океан сил, мудрості та доброти. Дозволь собі відчути свою глибину

🤍 Той, хто не може витримати наше світло, стрибає по нашій тіні. Не звертай уваги на тих, хто бачить лише твою тінь. Бережи світло!

🤍 Усе приходить вчасно. Важливо робити кроки до бажаного та дочекатисьЦе лише три із сотні теплих підтримуючих послань, які зібрала у «СенсоТеку. Ти як?»

Всеукраїнська програма ментального здоров'я — ініціатива першої леді Олени Зеленської, разом із психологинею Світланою Ройз.Як долучитися? Дописом у соціальних мережах. Для цього

👇🏻1️⃣ Оберіть із усього переліку сенсів той (ті), що відгукуються вам найбільше (увесь перелік тут — https://howareu.com/materials/sensoteka-ty-iak);

2️⃣ Додайте свої рефлексії / ваше відчуття цього сенсу (сенсів);

3️⃣ Додайте декілька слів про те, які дії ви робите, аби підтримати своє ментальне здоров'я (прості вправи, ритуали, техніки самодопомоги, що практикуєте особисто ви);

4️⃣ Завантажте до допису світлину із особистого архіву, яка на ваш погляд буде доречною.

У разі, якщо ви не хочете ділитися особистою світлиною, можете завантажити готову ілюстрацію ТУТ.Опублікуйте ваш допис цього тижня, у будь-який день з 5 по 11 травня.

Ви можете також створити допис на сторінці вашої установи / організації / відомства, адже це чудова можливість розповісти читачам більше про вас — крізь призму сенсів та простих дій, що підтримують вашу команду.! У дописах у соціальних мережах, будь ласка, вказуйте дисклеймер↓Сенси як теплі та підтримуючі послання зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я — ініціатива першої леді Олени Зеленської, разом із психологинею Світланою Ройз. Тематична хвиля «СенсоТека. Ти як?» триває у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» з нагоди Місяця обізнаності про ментальне здоров'я, яким є травень.У дописах ви можете робити відмітки сторінок:●першої леді Олени Зеленської — ініціаторки впровадження «Ти як?»: Facebook, Instagram, Telegram●Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?»: Facebook, Instagram, Telegram, TikTok●психологині Світлани Ройз: Facebook, Instagram●Координаційного центру з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України: FacebookНе забувайте, будь ласка, про хештег #тияк — так точно не загубимо одне одного;) Та про відмітку @howareu_program у ваших сторіз, адже це дозволить нам поділитися ними на сторінці «Ти як?».________________________________________

У разі потреби, ви можете використовувати у вашій комунікації такі тези

↓📊 Понад третина українців відчувають розчарування (39%) та безсилля (35%). Майже вдвічі більше — напруженість (61%) та втому (59%). Такий топ емоцій показало останнє соціологічне дослідження «Ти як?».Виникають ці емоції частіше там, де реальність не збігається з нашими очікуваннями. І це відчуття, за словами фахівців, дуже легко сплутати із втратою сенсів.🌐 Україна разом із багатьма країнами 1 травня розпочала Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Щороку у травні ми голосніше говоримо про його важливість, про зняття стигми та визнання, що піклуватися про себе — це ок.

🫶 В Україні глобальна ініціатива проходить із закликом «Ти як? Сенси поряд. Віднайди свої на платформі howareu.com».У контексті ментального здоров'я комунікуємо саме про сенси, бо у моменти розчарування, безсилля, втоми й напруженості вони можуть стати внутрішньою опорою. Можуть служити дороговказом і дати перспективу. Не просто вказати напрям, а наповнити його змістом, відповідаючи на питання «для чого я щось роблю?».

🙌 На платформі «Ти як?» щодня з'являються сенси — теплі підтримуючі послання, які зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» Всеукраїнська програма ментального здоров'я разом із психологинею Світланою Ройз.Сенси доповнені практичними порадами з плекання стійкості та піклування про ментальне здоров’я. Серед них кожен і кожна можуть знайти те, що резонує: для себе, для близьких, для дітей.Так, у пригоді стане оновлений розділ «Самодопомога» — це повноцінний онлайн-інструмент підтримки, що завжди поруч. Тут зібрані короткі техніки, зокрема й у відеоформаті, рекомендації на щодень і для кризових станів. Є вправи з дихання та стабілізації, моніторинг настрою, алгоритми дій у складних станах. Усе, аби легше було втримати фокус і почати діяти.Також прості правила для плекання стійкості щодня пропонує Моментал, який «живе» ще й у форматі застосунку.

💻 Марафон «СенсоТека. Ти як?» на сторінках «Ти як?» та Координаційного центру з психічного здоров'я КМУ 1 травня працював як простір рефлексії. Упродовж дня наживо звучали особисті й професійні роздуми: про сенси, які допомагають просто робити те, що ти можеш. І про дії, з яких виростає щось дуже цінне. Запис можна переглянути за посиланням:

https://fb.watch/zlGX7mcU9SМісяць обізнаності про ментальне здоров'я — це не лише про інформування, це про увагу. До себе, до близьких, до цілого всесвіту всередині.А сенси — у простому: у словах, зустрічах, діях, у всьому, що підтримує й наповнює. Вони вже є в кожному з нас❤️

image.png

Сьогодні 5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Волонтерство – це те, що особливо об'єднує українців та світ з Україною. Це наша спільна цінність. Адже ми віримо, що волонтерство складає всепереможну силу добра та людського світла!

Українці – це нація добровольців та волонтерів! Нація добрих людей! Нація переможців! Дякуємо Всім, хто допомагає нашій країні, за Вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу! Бажаємо усім Вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі! Разом до ПЕРЕМОГИ!

image.png

3 грудня разом із світовою спільнотою вся Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Міжнародний день людей з інвалідністю – це день боротьби людей з вадами здоров’я за свої права.

Основною метою заходів, які присвячені Міжнародному дню людей з інвалідністю, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. Ми всі такі різні, але кожен прекрасний по-своєму. Хай у кожного із нас палає свічка милосердя.

image.png

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування.

image.png
image.png

Громадська організація «Ліга сучасних жінок»  працює для того щоб допомогти дітям відповідно до індивідуальних запитів і потреб. Громадській організації «Ліга сучасних жінок» реалізовують проєкт, який може допомогти дітям відповідно до індивідуальних запитів і потреб.

Категорії дітей, яким надається допомога:

* Діти, які постраждали від війни

* Діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування

* Діти з інвалідністю

*Діти, які опинилися у складній життєвій ситуації

Допомога, яку можуть отримати діти: психологічна, медична, просвітницька, юридична, матеріальна (в тому числі надання гуманітарної допомоги), інформаційна. В межах проєкту у м.Суми відкрито Простір дружній до дітей "Вулик", на базі простору діти віком від 6 до 17 років мають можливість відвідати безоплатні програми.

image.png
image.png

Щороку 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.

Найважливішими завданнями кожної держави є запобігання торгівлі людьми, покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, та надання повного спектру допомоги особам, які постраждали від цього ганебного явища.

Пам’ятайте, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.

image.png

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності.

Толерантність – це повага до людської індивідуальності,

визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.

Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. В закладі з дітьми було проведено різноманітні заходи: тепле коло, бесіди, перегляд відеороликів, квести. З учнями був проведений урок доброти де  учні мали можливість створити власну "Квітку толерантності".

image.png

Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми. Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також про необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, надання допомоги постраждалим. Торгівля людьми – це злочин, що полягає в здійсненні незаконної угоди, де об’єктом торгівлі стають люди. Учнів школи залучили до перегляду відео-роликів, розбирали проблемні ситуації,  створили колаж з учнями 5 та 6 класів.

зображення_viber_2023-10-19_15-52-05-592.jpg

10 жовтня ми відзначали Всесвітній день психічного здоров'я. Психічне (ментальне) здоров'я – це стан психічного благополуччя, яке дозволяє людям справлятися з життєвими стресами, реалізовувати свої здібності, навчатися й працювати, а також робити внесок у життя суспільства. Це невід'ємний компонент здоров'я та благополуччя, який є основою нашої індивідуальної та колективної здатності ухвалювати рішення, будувати стосунки та формувати світ, у якому ми живемо. Психічне здоров'я – основне право людини.
З дітьми було проведено: конкурс малюнків, акція "Подаруй посмішку", виготовлення колажу разом з 8 та 9 класами.

зображення_viber_2023-10-19_15-52-04-688.jpg

Щороку 10 вересня відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам. Ключова мета психологічної служби – підвищити обізнаність людей про значення самогубств, поліпшити знання про те, як можна запобігти суїциду. В закладі було проведено: бесіди з переглядом відео-роликів по запобіганню самогубств, тепле коло, розігрування ситуацій.

зображення_viber_2023-10-19_15-52-03-826.jpg
bottom of page