До відома батьків!
Повідомляємо, що постановою кабінету Міністрів У країни від 26 жовтня 2016 року №745 «Про внесення змін до постанови кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року №302»/далі - постанова/, передбачено, що кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов'язаний отримати паспорт громадянина України у формі картки/далі - паспорт/.
Три кроки для профілактики грипу
ГРИП– це серйозне високозаразне захворювання з ризиком
госпіталізації та навіть смерті. Правильна профілактика грипу
допоможе захистити себе та оточуючих від зараження та
запобігти поширенню небезпечних вірусів.
ГОСТРІ РЕСПІРАТОРНІ ВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ (ГРВІ) — група вірусних інфекцій, яка характеризується загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизової оболонки дихальних шляхів. Відома значна кількість збудників, які належать до різних нозологічних груп вірусної природи (віруси грипу, парагрипу, аденовіруси, респіраторно-синцитіальні віруси, коронавіруси, пікорнавіруси, риновіруси, ентеровіруси, віруси герпесу та ін.), що тісно пов’язані з захворюваннями респіраторного тракту людини, спричиняючи розвиток ГРВІ. Джерело інфекції — хворий із клінічно вираженою чи безсимптомною формою хвороби. Шлях передавання інфекції — повітряно-краплинний та фекально-оральний.
1. ВАКЦИНУЙТЕСЬ
Найперший та найважливішй крок для профілактики грипу – вакцинація. Щорічне щеплення проти грипу вбереже від зараження вірусами та значно зменшить ризик захворіти на грип. Сьогодні існує багато штамів вірусу грипу. Закономірно, що вакцина не може захистити від усіх. Проте щеплення захищає від найбільш поширених штамів.
Що дає щеплення проти грипу:
-
знижує ризик захворювання на грип,
-
зменшує кількість візитів до лікаря,
-
зменшує кількість пропущених у зв’язку із хворобою робочих або навчальних днів,
-
попереджує розвиток серйозних ускладнень.
Кому треба робити профілактичні щеплення проти грипу
Щорічна вакцинація проти грипу рекомендується усім людям, крім немовлят до 6 місяців.
Найважливіше провести вакцинацію людей із групи високого ризику: дітей молодшого віку, вагітних та осіб, які страждають від певних хронічних захворювань (астма, діабет, серцево-судинні захворювання та захворювання органів дихання), а також людей похилого віку (старших 65 років). Крім того, профілактична вакцинація є досить важливою для медичних працівників та осіб, які живуть із або доглядають за людьми групи підвищеного ризику захворювання.
Немовлята віком до 6 місяців також відносяться до групи підвищеного ризику серйозних ускладнень і наслідків грипу, але є ще надто маленькими для вакцинації. Однак особи, які доглядають за немовлятами, обов’язково повинні зробити профілактичне щеплення проти грипу.
Найкращий час для вакцинації – до початку епідемії грипу.
2. ДОТРИМУЙТЕСЬ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАХОДІВ
Дуже прості профілактичні заходи допоможуть запобігти поширенню вірусів грипу і зберегти ваше здоров’я.
-
Уникайте близького контакту з хворими.
-
Якщо захворіли ви, то намагайтеся якнайрідше перебувати поряд із іншими людьми, щоб не заразити їх.
Якщо у вас є симптоми грипу, то залишайтеся вдома щонайменше добу після того, як спаде висока температура. Звісно, виключення із цих правил - візит до лікаря. Висока температура повинна нормалізуватися протягом першої доби без застосування жодних жарознижуючих препаратів.
-
При кашлі чи чханні прикривайте ніс та рот серветкою.
Не нагромаджуйте використані серветки у кишенях чи на столах. Одразу після використання викидайте їх у смітник.
-
Часто мийте руки з милом.
Якщо поруч немає води та мила, використовуйте антисептики для рук (спреї або гелі на спиртовій основі).
-
Намагайтеся не торкатися обличчя, особливо зони очей, носа та рота.
Саме через ці органи мікроби найшвидше проникають в організм.
-
Протирайте та дезінфікуйте поверхні та предмети, які можуть переносити мікроби та вірус грипу.
3. ПРИЙМАЙТЕ ПРОТИВІРУСНІ ПРЕПАРАТИ ТІЛЬКИ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ЛІКАРЯ
Якщо Ви захворіли на грип, можете приймати противірусні препарати, але тільки за призначенням лікаря.
Противірусні засоби – це не антибіотики. Противірусні препарати сприяють пом’якшенню симптомів та прискоренню процесу одужання. Вони також зменшують ризик розвитку серйозних ускладнень та наслідків грипу. Для груп людей високого ризику захворювання противірусні препарати призначають для більш легкого протікання хвороби, в порівнянні із випадками розвитку дуже серйозних ускладнень, які вимагають негайної госпіталізації.
Щоб лікування було ефективним, дотримуйтесь усіх вказівок лікаря щодо застосування таких препаратів.
Інформація
оприлюднена
на сайті
ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТА ШКОЛЯРІВ!
-
Ви потерпаєте від насильства в родині?
-
Не знаєте куди звернутися, щоб проблема була вирішена і не отримала розголосу?
-
Ваша дитина не отримує аліментів?
Запрошуємо вас на безкоштовні
консультації та дружні бесіди до
сімейних радниць. Анонімність
гарантується!
Адреса: м. Суми,
пл. Незалежності, б. 8
Група в Facebook «Сімейні радники Сумщини»:
https://www.facebook.com/groups/665575643918718/
(графік роботи сімейних радниць оголошується на сторінці групи)
Сімейні радники – це активні українці, лідери суспільної думки у власній громаді, які допомагають іншим людям захищати свої права: спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади допомагають громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права. Сімейні радники працюють як волонтери та забезпечують комунікацію між громадянами та відповідними співробітниками Мін’юсту, інших органів державної влади.
Сімейні радниці на Сумщині – досвідчені освітянки та громадські діячки: Ольга Полякова і Людмила Пономаренко: доцент і викладач кафедри соціальної роботи i менеджменту соціокультурної діяльності Сумського державного педагогічного університету, керівниці громадської організації «Лiга сучасних жінок».
У роботі сімейних радниць є два провідні напрями – сприяння виплаті аліментів, як засобу задоволення потреб дитини у її розвитку, та попередження домашнього насильства, яке чинить не лише особисту шкоду, але й гальмує демократичний розвиток на рівні регіону та держави.
Контактні дані сімейних радниць:
Ольга Полякова (050) 40 71 490
Людмила Пономаренко (066) 83 27 220
Відповідно Листа УОіН СМР від 22.02.2019 р. №13.01-18/333
У зв’язку із численними зверненнями батьків здобувачів освіти та наближенням Міжнародного жіночого дня 8 березня, проведенням святкових заходів, на виконання статті 53 Конституції України, статтей 30, 79 Закону України «Про освіту», на виконання вимог законів України «Про запобігання корупції», «Про благодійну діяльність та благодійні організації», постанови Кабінету Міністрів України від 04.08.2000 р. № 1222 «Про затвердження Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування», наказів управління освіти і науки Сумської міської ради від 18.01.2018 №23 «Про заборону збору коштів у закладах освіти м.Суми», від 23.01.2019 №40 «Про недопущення випадків булінгу, порушення педагогічними працівниками норм професійної етики», листів Міністерства освіти і науки України від 05.09.2013 р. №1/9-608 «Щодо благодійних внесків», від 10.08.2018 року №1/11-8477 «Про безоплатність повної загальної середньої освіти»зобов’язуємо Вас попередити працівників закладів освіти про заборону зловживання службовим становищем та збору коштів із батьків здобувачів освіти на подарунки.
Відповідно до листа Департаменту соціального захисту населення від 13.12.2018 року №12.01-27/9734/10 роз’яснюємо Вам наступне.
Департаменту соціального захисту населення згідно з рішенням Сумської міської ради від 28.11.2018 № 4135-МР надаються повноваження щодо направлення дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, для оздоровлення і відпочинку до дитячих центрів «Артек» і «Молода гвардія».
Відповідно до положення про порядок направлення дітей на оздоровлення тавідпочинок до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» і державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» за рахунок бюджетних коштів, затвердженого наказом Міністерства соціальної політики України від 27.06.2018 № 938, мають право на отримання пільгових путівок:
- члени дитячих творчих колективів і спортивних команд - переможці міжнародних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад;талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад (путівки надаються із частковою оплатою в розмірі 20 % вартості, в 2018 році доплата складала в середньому 1,8 тис. грн.);
- члени дитячих творчих колективів і спортивних команд - переможці всеукраїнських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; талановиті та обдаровані діти - переможці обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад (путівки надаються із частковою оплатою в розмірі 30 % вартості, в 2018 році доплата складала в середньому 2,7 тис. грн.);
- відмінники навчання; лідери дитячих громадських організацій; члени дитячих творчих колективів і спортивних команд – переможці обласних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад; талановиті та обдаровані діти – переможці міських олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад (путівки надаються із частковою оплатою в розмірі 50 % вартості, в 2018 році доплата складала в середньому 4,6 тис. грн.).
Також для ознайомлення та використання в роботі надаємо Інформаційну картку адміністративної послуги щодо направлення дітей до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» та державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія».
Пам’ятка для батьків
З метою попередження розповсюдження серед населення кишкових захворювань, виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь рекомендуємо:
· Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних oci6.
· Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Для пиття i приготування їжі використовувати воду питну бутильовану або з централізованих джерел водопостачання.
· Не допускати споживання продуктів та напоїв з простроченим терміном зберігання.
· Не вживати харчові продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності.
· При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм тощо) для миття посуду i рук вода має бути профільтрована i проварена, для пиття та приготування їжі мати з собою запас води питної.
· При купівлі харчових продуктів та напоїв обов'язково звертати увагу на терміни та умови зберігання продуктів харчування. Зберігати продукти харчування тільки у cпocіб зазначений на упаковці та у встановлений термін. При купівлі будь-якого харчового продукту у торговельній мережі споживач має право вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та безпеку реалізованої продукції.
· При здійсненні подорожі не рекомендовано брати у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, що потребують охолодження при зберіганні).
· При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою. При споживанні дітьми - обдати окропом.
· Перед приготуванням їжі та перед її вживанням обов'язково мити руки з милом.
· Обов'язково мити руки після відвідування туалетів. При відпочинку з дітьми батьки повинні ознайомити дітей з правилами харчування та правилами дотримання особистої гігієни. Для дітей молодшої вікової групи — батькам необхідно ретельно слідкувати за тим, щоб дитина не споживала незнайомі ягоди та інші продукти невизначеного походження.
У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи. Не рекомендовано займатись самолікуванням. При груповому відпочинку хворого бажано тимчасово (до прибуття лікаря) ізолювати від решти колективу. При тяжкому стані хворого негайно викликати швидку допомогу.
Психолог радить
ПОСМІХАЙТЕСЬ!
Пропонуємо розгадати загадку: «Вона немає ціни. Вона збагачує тих, хто її одержує, не збіднюючи тих, хто її дарує. Вона продовжується одну мить, пам'ять же про неї часто зберігається надовго. Немає таких багатих, які могли б прожити без неї, і немає таких бідних, які б не стали багатші її милістю. Вона створює щастя в домі, атмосферу доброзичливості у справах і служить паролем для друзів. Разом з цим її не можна купити, випросити,
позичити чи вкрасти, бо вона являє собою таку цінність, яка не принесе ніякої користі, якщо тільки не буде йти від чистого серця».
Так що ж це? Звичайно ж, посмішка! Тож поговоримо про посмішку...
Вчинки красномовніші за слова, а посмішка означає: «Ви мені подобаєтесь. Ви робите мене щасливим. Я радий вас бачити». Я кажу про справжню щиру посмішку - посмішку, сповнену сердечної доброти, що йде з глибини душі, посмішку, яка високо цінується в людських стосунках.
Що можна порадити, якщо ви не відчуваєте бажання посміхатись? Спробуйте змусити себе: якщо ви наодинці, наспівуйте якусь веселу пісеньку, згадуйте приємні хвилини вашого життя, коли ви чудово повеселилися у товариша на іменинах, коли ви добре відповідали біля дошки і одержали заслужену п'ятірку, коли вам посміхнулася дівчина, яка вам симпатична, і погодилася піти з вами в кіно... Поводьтеся так, як ніби ви вже щасливі, і це приведе вас до щастя!
Щоразу, коли виходите з дому, наберіть бадьорого вигляду, високо підніміть голову, ніби вона увінчана короною, дихайте на повні груди, «пийте» сонячне світло, вітайте посмішкою ваших друзів. Намагайтеся зосередитися на думці про те, що вам хотілося б здійснити, намалюйте в своїй уяві образ симпатичної і достойної людини, якою вам хотілося б стати. Підтримуваний вашою думкою, він буде щохвилини перетворювати вас саме в таку особистість!
Посміхайтеся! І люди, зігріті вашою посмішкою, будуть тягнутися до вас!
Посміхайтеся! І ваша посмішка створить щастя у вашому домі, атмосферу доброзичливості в спілкуванні.
Тільки ця посмішка має йти від чистого серця, тоді ви станете багатші з її милості. Адже, якщо ви здатні завжди посміхатися життю, життя завжди посміхнеться вам!
Інформація щодо епідеміологічної
ситуації кору 2018 рік
За даними МОЗ України захворюваність на кір стрімко
зростає. Найбільші показники захворюваності на кір
реєструються в Івано-Франківській, Закарпатській,
Львівській, Тернопільській, Одеській областях. У
Сумській області зареєстровано 7 випадків кору за рік.
У поточному році випадків кору не зареєстровано.
Кір - це надзвичайно заразне гостре вірусне
захворювання (із 10 контактних людей хворіє 9). В основному кором хворіють невакціновані діти, що
відвідують дитячі організовані заклади. Для
дорослого населення джерелом інфекції є хвора
дитина. Симптомами кору є висока температура, нежить, сльозотечіння, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.
Специфічного лікування кору не існує, проте хворобі можна запобігти – вакцинацією. Вакцинації підлягають діти у віці 1 рік та ревакцинація проводиться дітям 6 років.
Згідно статті 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» дітям, які не отримали профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.
Відділ охорони здоров’я Сумської міської ради просить Вашого втручання у інформування батьків та педагогічних колективів з питань профілактики кору, в тому числі вакцинопрофілактики. Також просимо сприяння у організації вакцинації дітей організованих колективів проти кору та недопущення невакцинованих дітей у заклади освіти.
Наразі в Україні використовується комбінована вакцина для профілактики кору, епідемічного паротиту та краснухи виробництва GSK, яку закуповує ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Вакциною забезпечені усі лікувальні заклади міста. Для проведення імунопрофілактики проти кору батькам необхідно звернутися до лікуючого лікаря.
В.о. начальника відділу охорони здоров’я О.Ю. Чумаченко