Сьогодні 5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера. Свято було засновано ще у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН. Волонтерство – це те, що особливо об'єднує українців та світ з Україною. Це наша спільна цінність. Адже ми віримо, що волонтерство складає всепереможну силу добра та людського світла!
Українці – це нація добровольців та волонтерів! Нація добрих людей! Нація переможців! Дякуємо Всім, хто допомагає нашій країні, за Вашу працю, сміливість та здатність вчасно прийти на допомогу! Бажаємо усім Вам невичерпної енергії, впевненості, наснаги у нелегкій, але дуже потрібній роботі! Разом до ПЕРЕМОГИ!
3 грудня разом із світовою спільнотою вся Україна відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю.
Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. Міжнародний день людей з інвалідністю – це день боротьби людей з вадами здоров’я за свої права.
Основною метою заходів, які присвячені Міжнародному дню людей з інвалідністю, є інформування суспільства в напрямку підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. Ми всі такі різні, але кожен прекрасний по-своєму. Хай у кожного із нас палає свічка милосердя.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування.
Громадська організація «Ліга сучасних жінок» працює для того щоб допомогти дітям відповідно до індивідуальних запитів і потреб. Громадській організації «Ліга сучасних жінок» реалізовують проєкт, який може допомогти дітям відповідно до індивідуальних запитів і потреб.
Категорії дітей, яким надається допомога:
* Діти, які постраждали від війни
* Діти-сироти та діти, які позбавлені батьківського піклування
* Діти з інвалідністю
*Діти, які опинилися у складній життєвій ситуації
Допомога, яку можуть отримати діти: психологічна, медична, просвітницька, юридична, матеріальна (в тому числі надання гуманітарної допомоги), інформаційна. В межах проєкту у м.Суми відкрито Простір дружній до дітей "Вулик", на базі простору діти віком від 6 до 17 років мають можливість відвідати безоплатні програми.
Щороку 2 грудня відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми.
Найважливішими завданнями кожної держави є запобігання торгівлі людьми, покарання злочинців, які здійснюють торгівлю людьми, та надання повного спектру допомоги особам, які постраждали від цього ганебного явища.
Пам’ятайте, що стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації! Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.
16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності.
Толерантність – це повага до людської індивідуальності,
визнання основоположних прав і свобод людини та громадянина, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та форм самовираження.
Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах. В закладі з дітьми було проведено різноманітні заходи: тепле коло, бесіди, перегляд відеороликів, квести. З учнями був проведений урок доброти де учні мали можливість створити власну "Квітку толерантності".