Алгоритм

організації та проведення протиепідемічних заходів при спорадичній захворюваності на кір в дитячому закладі.

Після ізоляції хворого забезпечити введення обмежувальних протиепідемічних заходів в групі/класі, де він перебував, терміном 21 день з останнього дня відвідування закладу хворим . Протягом цього періоду рекомендується не допускати:

 • прийняття в групу/клас нових дітей чи персоналу» не щеплених та без даних про проведене щеплення або перенесене захворювання на кір, які раніше були відсутні; у виключних випадках відвідування групи дозволяти при умові письмового попередження батьків про ризик захворювання дитини;

 • проведення масових заходів та зборів, відвідування музикальної та спортивної залів, басейну та ін.;

 • відсутніх з невідомих причин контактних осіб до відвідування закладу без наявності довідки від лікаря педіатра/інфекціоніста.

Здійснювати:

 • щоранковий прийом контактних * дітей в групу/клас після огляду медичним персоналом закладу;

 • огляд та опитування контактних дітей педагогічним та медперсоналом закладу; термометрію;

 • ведення листка медичного спостереження з зазначенням показників температури . тіла, даних огляду шкіряних покривів та слизової оболонки ротової порожнини;

 • тимчасову ізоляцію осіб, підозрілих на захворювання на кір, в ізолятор закладу та з наступним оглядом педіатром/інфекціоністом;

 • вакцинацію проти кору контактних осіб у віці від 12 місяців до 30 років, які не хворіли на кір, не щеплені проти кору (не мають документально підтверджених даних про щеплення) не пізніше 72 годин з моменту виявлення першого хворого на кір;

 •  оснащення тимчасового кабінету профілактичних щеплень, при відсутності в закладі постійно діючого;

 • забезпечення закладу достатньою кількістю медичних термометрів . шпателів одноразового використання, дезінфікуючих та миючих засобів; знезараження медичних термометрів та використаних шпателів одноразового призначення у відповідності до Методичних вказівок по застосуванню наявного дезінфектанту;

 • вологе прибирання приміщень закладу силами технічного персонал) з застосуванням миючих засобів, провітрювання приміщень; можливе ультрафіолетове опромінення повітря протягом 30 хвилин у відсутності людей з наступним провітрюванням;

 • проведення санітарно-освітньої роботи серед батьків, дітей та обслуговуючого персоналу навчально-виховного закладу з питань профілактики кору;

 • допуск реконвалесцента в організований колектив після повного клінічного одужання та наявності довідки від дільничного лікаря.

*контактними вважати дітей і дорослих, які перебували в одному приміщенні з захворілим протягом останніх 2-х днів до захворювання. Нормативні документи:

 1. Закон України "Про захист населення від інфекційних хвороб" від 06.04.2000 р  №1645 - 111. ,ст. 15,22,35;

 2. Наказ МОЗ України від 24.03.2016р. №234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів»

 3. Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПІН 5.5.2.008-01).

 1. Наказ МОЗ України від 20.02.2013р. №144 «Про затвердження Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до улаштування, утримання і режиму спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, та навчально-реабілітаційних центрів».

 2. Наказ МОЗ України № 188 від 17.05.2005 р. « Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором», зі змінами від 14.04.2011р. №213 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 17.05.2005р. №188».

 3. Наказ МОЗ України , Міністерства освіти і науки України від 30.08.2005 р. № 432/496 «Про удосконалення організації медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі».

7. Наказ МОЗ України від 11.08.2014р. №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні».

Большой заголовок

ПАМ'ЯТКА БАТЬКАМ ОБДАРОВАНИХ ДІТЕЙ

       Створіть безпечну психологічну атмосферу дитині в її пошуках, де вона могла б знайти розраду у разі своїх розчарувань і невдач.

Підтримуйте здібності дитини до творчості й виявляйте співчуття до ранніх невдач. Уникайте негативної оцінки творчих спроб дитини.

       Будьте терпимі до несподіваних ідей, поважайте допитливість ідеї дитини. Намагай­тесь відповідати на всі запитання, навіть якщо вони вам здаються безглуздими.

      Залишайте дитину одну і дозволяйте їй, якщо вона бажає, самій займатися своїми справами. Надлишок опіки може обмежити творчість.

     Допомагайте дитині формувати її систему цінностей, не обов'язково засновану на її системі поглядів, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї поряд з іншими ідеями та їх носіями. 

    Допомагайте дитині задовольняти основні людські потреби, оскільки людина, енергія якої скута основними потребами, рідко досягає висот у самовираженні.  

    Допомагайте дитині долати розчарування і сумніви, коли вона залишається сама в процесі не зрозумілого ровесникам творчого пошуку: нехай дитина збереже свій твор­чий імпульс.

    Поясніть, що не на всі запитання дитини завжди можна відповісти однозначно. Для цього потрібен час, а з боку дитини — терпіння. Вона має навчитися жити в інтелекту­альному напруженні, не відкидаючи своїх ідей.

    Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість. Однак її поведінка не має ви­ходити за межі пристойного.

    Допомагайте дитині глибше пізнати себе. Виявляйте симпатію до її перших спроб ви­разити таку ідею словами і зробити зрозумілою для оточення.

Поради батькам, як упорядкувати поведінку їхньої дитини

і привернути увагу до занять удома.


Шість педагогічних прийомів на допомогу батькам 

Ви коли-небудь звертали увагу на те, як одночасно 25 старанних учнів схиляються у класі над своїм завданням? І, можливо, задавалися запитанням, як же вчителю це все вдається. Адже іноді, щоби тримати свою дитину під контролем, доводиться прикладати великі зусилля, не кажучи вже про цілий клас дітей. Кращі педагоги використовують маленькі секрети, що перетворюють переповнену аудиторію шалених третьокласників на «м'яку глину» в їхніх руках, і ви теж можете отримати хороший результат у домашніх умовах, застосувавши ті ж хитрощі.

Використовуйте преміальну діаграму

Розумні вчителі використовують наочні посібники, щоб контролювати й управляти поведінкою дітей. Чи то діаграми попередження або преміальні діаграми, за їх допомогою діти зможуть легко визначити свій статус і використовувати його в якості мотиваційного інструменту, щоб виконувати роботу й добре поводитись у класі. Дженніфер Літтл, учитель початкових класів із 40-річним досвідом роботи, згодна з такою тактикою: «Використовуйте діаграму, щоб винагородити дитину за те, що вона зробила». Подібна схема у вашому власному домі допоможе керувати поведінкою дитини у процесі навчання і навчить важливого принципу: треба попрацювати, щоб отримати бажане.

Відгукніться позитивно

Ви, імовірно, стикалися з тим, що під час батьківських зборів учитель проявляв до вас особливе ставлення, але ви не єдиний, хто пережив цю мить слави. Хороші вчителі знають, що, щоб домогтись від невгамовних учнів потрібної поведінки, похвала буває більш ефективною, ніж покарання, – це правило, яке відмінно працює й у домашніх умовах. У той час як ви, можливо, будете довго й нудно бурчати із приводу неприбраної кімнати або не зроблених домашніх справ, іноді ефективніше просто заохотити дитину за те, що вже зроблено, навіть якщо це якась дрібниця. Ваша дитина швидко навчиться розпізнавати ті приємні відчуття, які виникають від похвали, і вони будуть тримати її у формі.

Очікування кращих результатів

Яким чином учителі розкривають у дітях найкраще? Вони не чекають нічого меншого. Коли діти лінуються, їм твердо кажуть, що вчитель очікує від них більшого, ось і все. Таким чином, діти вчаться керувати собою на основі стандарту, установленого шановним учителем. Ви можете зробити те ж саме вдома, орієнтуючись на очікування, а не дисциплінуючи дітей за фактом уже отриманої нехорошої поведінки. Установіть конкретні правила поведінки в побуті й будьте готові дотримуватись усіх обумовлених наслідків за їх недотримання, так ваша дитина переконається, що ви завжди висловлюєтесь по ділу.

Персоналізуйте зміст

Щоби привернути увагу дітей, професійний репетитор і приватний педагог Арзікі Пеніо використовує персоналізацію. «Хоча зміст завжди повинен перебувати в руслі навчального плану та встановлених стандартів, важливо демонструвати, що запропоновані принципи є важливою частиною повсякденного життя та інтересів учнів, – каже вона. – Наприклад, клас може обчислити середню кількість очок, які отримала улюблена баскетбольна команда за останні п'ять ігор, або порахувати, скільки улюблений баскетболіст забиває м'ячів у середньому в ході однієї гри. І все для того, щоб вивчити тему про середнє арифметичне». Хоча це може здатися складним, але дану хитрість можна використовувати при роботі з поведінкою, роз’яснюючи зрозумілою мовою поняття чесності за допомогою реального досвіду людей, їх прикладів.

Втягуйтесь у навчальний процес

Звісно, учителі завжди активно залучені в навчальний процес – це їх робота. Але кращі з них точно знають, що за наявності особистої зацікавленості в кожному учні можна якнайшвидше дійти до спільного успіху. Справа ось у чому: звісно, ви особисто зацікавлені у вихованні своєї дитини. Але наскільки насправді ви залучені в цей процес? Чи будете ви бродити Інтернетом, доки ваша дитина сама намагається розібратися і зробити своє завдання з математики? Чи ви поруч плече до плеча з вашою дитиною постараєтесь вивчити цю задачу і відповісти на всі запитання? Залучаючись до шкільних занять вашої дитини, зробивши себе причетним до її навчання, ви завжди будете знати, що вона вивчає, у чому перевершує інших дітей, над чим б'ється і як їй у цьому допомогти.

Поєднайте справу й задоволення

Справа виховання дитини – це не жарт. Але прислухайтесь до порад розумних учителів і переконайтеся, що це приносить вам задоволення. Наприклад, чи зробите ви звичайну перерву в заняттях, щоби трохи відпочити в тиші, або переключитесь на придумування кумедних жартів чи просто «раптом» поїсте разом з вашою дитиною морозиво, вона неодмінно отримає можливість зв'язати деякі рутинні речі навчання із приємними враженнями та позитивними емоціями. Яким від цього буде бонус? Ви будете почувати себе супербатьком.

Сайт КУ ССШ №7    e-mail: sumyschool7@ukr.net

 • Белая иконка facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now