Інформація про вчителів кафедри

української мови та літератури

Усього – 15;

Спеціаліст – 7;

ІІ категорія – 1;

І категорія – 1;

Вища категорія – 6;

Учитель–методист – 1;

Учителі, які мають звання "старший вчитель" – 5.

Корж Тетяна Миколаївна -  учитель вищої категорії, педагогічний стаж - 22 роки. 

Науково-методична проблема: «Формування ключових компетентностей у школярів на уроках української мови та літератури на основі використання різноманітних форм і методів навчання».

Назаренко Людмила Григорівна -  учитель вищої категорії, має звання "старший учитель", педагогічний стаж - 38 років. 

Науково-методична проблема: «Формування національної свідомості учнів на уроках української мови та літератури через сучасні підходи до створення середовища для всебічного розвитку особистості».

Костенко Лідія Василівна – учитель вищої категорії, має звання "старший учитель", педагогічний стаж - 42 роки.  

Науково-методична проблема: «Активізація пізнавального інтересу в учнів на уроках української мови і літератури та в позаурочній діяльності шляхом упровадження інтерактивних технологій навчання».

Панкратова Людмила Василівна – учитель вищої категорії,  "учитель-методист", педагогічний стаж - 40 років.  

Науково-методична проблема: «Формування національної свідомості учнів на уроках української мови та літератури через сучасні підходи до створення середовища для всебічного розвитку особистості».

Коряка Ганна Григорівна – учитель вищої категорії,  має звання "старший учитель", педагогічний стаж - 44 роки.  

Науково-методична проблема: «Формування предметних компетентностей в учнів на уроках української мови і літератури шляхом особистісно орієнтованої технології навчання».

Федина Ніна Василівна – учитель вищої категорії,  має звання "старший учитель", педагогічний стаж - 41 рік.  

Науково-методична проблема: «Формування знань, умінь і навичок через індивідуальне та диференційоване навчання на уроках мови шляхом упровадження ІКТ».

Давиденко Віта Миколаївна – учитель ІІ категорії.  

Науково-методична проблема: «Розвиток комунікативних компетентностей учнів на основі креативної освіти шляхом використання іноваційних технологій на уроках української мови та літератури».

Лисянська Олена Михайлівна –  "спеціаліст".  

Науково-методична проблема: «Розвиток творчих здібностей учнів шляхом поєднання традиційних та інноваційних методів навчання на уроках української мови та літератури».

Оберемко Оксана Михайлівна –  "спеціаліст".  

Науково-методична проблема: «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом упровадження різних способів індивідуальної, групової та колективної форм роботи».

Горобець Світлана Сергіївна –  спеціаліст І категорії.  

Науково-методична проблема: «Формування інтелектуально розвиненої, творчо мислячої особистості на уроках української мови і літератури шляхом застосування інноваційних технологій».

Носенко Людмила Олександрівна –  "спеціаліст". 

Науково-методична проблема: «Розвиток творчої особистості  школярів на уроках української мови та літератури    через інноваційні методи навчання».

Шульга Любов Михайлівна –  "спеціаліст". 

Науково-методична проблема: «Формування пізнавальної активності учнів на уроках української мови і літератури шляхом розвитку критичного мислення».

Ногіна Діна  Олександрівна –  "спеціаліст". 

Науково-методична проблема: «Формування життєвих компетентностей учнів на основі якісної креативної освіти на уроках словесності шляхом використання новітніх інформаційно-комунікативних технологій».

Гордієнко Тетяна Вікторівна – учитель вищої категорії,  має звання "старший учитель", педагогічний стаж – 30 років.  

Науково-методична проблема: «Розвиток творчих здібностей учнів, виховання в них духовних та моральних цінностей рідного народу на уроках української мови та літератури через сучасні методики креативного навчання».

Романюк Тетяна Павлівна –«спеціаліст».

Науково-методична проблема: «Активізація творчих здібностей учнів через систему роботи з формування ключових компетентностей на уроках української мови та літератури».

Боярчук Олександра Олександрівна –  "спеціаліст".  

Науково-методична проблема: «Формування життєвих компетентностей на уроках української мови та літератури    шляхом використання інноваційних методів навчання».

 

НОВИНИ

21 лютого – Міжнародний день рідної мови. І кому ж, як не нам, носіям однієї з найбільш милозвучних мов світу, про це пам’ятати? До заходів, проведених у школі, долучилися й учні 7-х класів. Учасники акції "У гонитві за оцінкою" отримали приємні бонуси - можливість підвищити свій бал у будь-який час протягом місяця!

Вітаємо з перемогою у фінальному етапі X Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка ЧУЧМАН ДАРІНУ, ученицю 6-А класу, та її учителя НАЗАРЕНКО ЛЮДМИЛУ ГРИГОРІВНУ. Пишаємося вами! Творчості вам і натхнення!

Використання лепбуків у навчанні - корисна творча діяльність, яка вчить дітей самостійно добирати потрібну інформацію, систематизувати її за своїм бажанням та краще зрозуміти й запам'ятати.

Переможці Всеукраїнської Інтернет-олімпіади з української мови та літератури учні 10-А класу Світайло Даніл, Потайчук Вікторія та учні 10-Б класу Колесова Дар'я та Мяус Альона (вчитель Панкратова Л.В.)

Мова – це наша національна ознака, в мові – наша культура, сутність нашої свідомості. 
(Іван Огієнко)  Учні 6-Є та 6-Ж класів написали радіодиктак єдності #пишеморазом,а дітки 6-Д класу,плекаючи рідне слово, зіграли в мовознавчу гру "Ігри патріотів".

9 листопада – День української писемності та мови. Ми маємо безцінний дар: одну з наймилозвучніших, найбагатших і найкрасивіших мов світу, щедро напоєну теплими сонячними променями, срібними жайворонковими переливами та солов’їними трелями, калиновим голосом сопілки. Мову – зігріту душею, оспівану й озвучену серцем… 
Саме сьогодні учні 8-Є класу відвідали Сумську обласну універсальну наукову бібліотеку, де працівники краєзнавчого відділу провели краєзнавче лото "У кожнім слові – дивина, в кожнім слові – таїна". Учасники отримали задоволення від його складання, позитивні емоцій та приємні враження. 

"Знай, вивчай ,упроваджуй" методична мозаіка. Кафедра української мови та літератури, історії

31.10.2018 - Педагоги представили досвід впровадження текстоцентрничних завдань, інноваційних методів, хмар слів, кола Вена, літературний калейдоскоп, кросворду навпаки, літературного ланцюжка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.11.2018 - Засідання студії інноваційних технологій "Педагогічні відкриття". Тема засідання: Сучасні медіа-освітні продукти. Члени студії проаналізували роботу за 2017-2018 навчальний рік,прослухали доповідь на тему: «Інтерактивні технології в освіті; залучаймо учнів у процес навчання за допомогою інтернет сервісів» , в практичні роботі опрацювали сучасні освітні платформи. Цікавою була форма роботи педагогічний практику "Підготовка до ЗНО".

 

Вітаємо з перемогою ученицю 5-В класу Матвієнко Злату з перемогою у конкурсі«Диво калинове» ім. Д.Білоуса у номінації «Поезія» молодша вікова категорія( І місце, вчитель Войтенко А.І.)

 

8.11.2018 року учні 9-Г (вчитель Давиденко В.М.), 9-Д (учитель Войтенко А.І.), 7-Д(вчитель Горобець С.С.) класів активно готувалися Дня української писемності і мови: виготовляли стіннівки, обговорювали плани проведення заходів, робили оголошення про приведення радіодиктанту.

Учні 7-Д класу у Міжнародній дистанційній олімпіаді проекту Всеосвіта,де проявили не тільки інтелектуальні здібності,а й уміння глибоко мислити, долати труднощі, показувати чудові результати, змагаючись з гідними суперниками.Вітаємо, Бабич Софію
За диплом третього ступеню проекту Всеосвіта!!!!

25 жовтня 2018 року була  проведена Всеукраїнська науково-практична конференція  «Інновації в освіті і педагогічна майстерність учителя-словесника» на базі кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, активними учасниками заходу стали Войтенко А.І., Давиденко В.М., Костенко Л.В., Оберемко О.М.

Учні КУ ССШ № 7 ім. М.Савченка СМР завжди активно готуються і беруть участь у І етапі олімпіади з української мови та літератури та І етапі  Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

22.05.18 в Києві відбувалася урочиста церемонія нагородження переможців VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Серед нагороджених дві сумських учениці - Мацькович Софія (ССШ № 7), Рижкова Анастасія (ЗОШ № 18), які посіли І місця. Якісну підготовку учнів до конкурсу забезпечили вчителі української мови та літератури Назаренко Людмила Григорівна (ССШ № 7), Коленченко Олена Олександрівна (ЗОШ № 18). Пишаємося ученицями та вчителями! Бажаємо подальших успіхів в оволодінні рідним словом.

Тільки справжня, особистісно зорієнтована українська школа може стати тим соціальним інститутом, де зростатиме людина Культури, яка завжди була і залишається "мірою всіх речей". Тільки вільний, талановитий учитель може сприяти розвиткові вільної, креативної української людини. УІІІ Фестиваль інноваційних педагогічних технологій "Мій особистісно зорієнтований урок" у місті Одесі, який проходив з 16 по 18 жовтня 2018 р., перегорнув яскраву сторінку пошуків і знахідок у напруженій творчій роботі.Активним учасником заходу була вчитель украънськоъ мови та літератури Войтенко Анна Іванівна

Метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників є вдосконалення їх освітнього рівня та професійної підготовки внаслідок поглиблення, розширення та оновлення загальнонаукових та спеціальних знань та вмінь.
Завдання курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників є формування їх методологічної та теоретичної компетентності, поглиблення соціально-гуманітарних і психолого-педагогічних знань, формування вмінь використання новітніх освітніх та інформаційно-комунікативних технологій. Так,у період
16.10.2018-18.10.2018 учителі української мови та літератури Войтенко Г.І., Давиденко В.М., Горобець С.С. пройшли курс "Інформаційно-цифрова компетентність педагога: реалізація освітнього процесу"

12 жовтня 2018 року учні 8-Є класу  завітали на урок позакласного читання до бібліотеки-філії  № 16 міста Суми. Він був присвячений козацтву та Дню захисника України.  Учні відчули себе козаками та козачками і занурилися в минуле. Відбулося активне обговорення, під час якого байдужих не виявилося, адже мужність, звитяга, розум та козацька слава наших прадідів червоними нитками прописана на сторінках літопису української історії та літератури.

Захист проектів "Історія мови_історія нації" з української мови серед учнів 9х класів (учителі Войтенко А.І., Давиденко В.М.)

Цікаві уроки - це неабияка мудрість, витривалість та артистизм. Навчаючи покоління сучасних дітей, покоління Z, ми, як вчителі, маємо бути не тільки сучасними, інтерактивними, а ще й цікавими, як і наші уроки. Вивчаючи творчість та біографію Миколи Вороного, учні 6-Д класу доторкнулися до сторінок історичного минулого українського народу. У ході інтерактивного уроку вони познайомилися з біографією письменника та змістом поеми "Євшан-зілля". Лейтмотив поеми - ніщо не замінить людині Батьківщину. Читаючи поезії, переглядаючи відео, працюючи в групах та самостійно, учні дійшли висновку, цитуючи Василя Симоненка: "Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину!"

10 жовтня 2018 року був проведений міський конкурс творчих робіт до Дня захисників України. Учениця 6-Ж класу, Пархоменко Катерина, взявши участь у цьому конкурсі у номінації "Вірш", зайняла почесне ІІ місце. Вітаємо майстриню поетичного пера с перемогою і бажаємо нових звершень, творчих злетів та перемог!

11 жовтня 2018 року, в переддень Дня захисників України, учні 6-Д класу відвідали інтерактивну екскурсію Сумської бібліотеки-філії №16. Під час екскурсії учні поринули в історію козацтва і самі змагалися на вправність та витривалість, як справжні козаки. А дівчата-козачки підтримували і допомагали хлопцям в нелегкій справі - бути справжнім козаком. Учні отримали неймовірне задоволення від відвідування бібліотеки і пообіцяли, що повернуться сюди ще не раз, пізнаючи світ, нашу історію та культуру!

11-12 жовтня 2018 року учні 5-В, 6-Д та 6-Ж класів взяли участь у шкільній міжнародній дистанційній олімпіаді "Всеосвіта Осінь - 2018" та в розіграші мікроскопів від Mr.Playwood. Усі учасники олімпіади отримали подяки за участь, а найкращі - були нагороджені дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів. Бажаємо нових перемог учням!

На уроці «Краса і багатство української мови" учні 6-В класу продемонстрували свої знання з української мови, довели, що наша мова є однією з найбагатших та наймилозвучніших  мов світу, переконалися, що бути патріотом своєї держави це престижною та модно.

Сайт КУ ССШ №7    e-mail: sumyschool7@ukr.net

  • Белая иконка facebook
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now